Büyük Boy Kalkan Gözlükler 2019 yılında minik güneş gözlüğü trendi, yerini uzay-çağı modasını düşündüren fütüristik özellikler içeren büyük modellere bırakıyor.

70’li yılların şık modası tekrar gözlük modellerine yansıdı. Büyük kare güneş gözlükleri geri döndü. Bu trendle birlikte klasiğe dönüş yapabilirsiniz. En iyi kısmı ise, bu trendin tüm yüz şekilleri için uygun olması. Minimal çerçevesiz camlardan renkli göz kamaştırıcı gökkuşağı renklerine kadar olan skalası ile kişisel tarzınıza uyacak şekilde sınırsız çeşitlilik söz konusu.

Bu sezon aynı zamanda herkes oval gözlüklerden bahsedecek. Çerçevenin kalınlığına ve genişliğine bağlı olarak herhangi bir yüz şekli için çalışabilirler. Kalın desenlere sahip çerçevelerden pastel renkli camlara, klasik siyah seçeneklere kadar geniş bir yelpaze var.

Bu tel çerçeveli gözlükler, eşsiz bir şekilde tasarlanan ve son derece zaman dışı bir seçim. Bu gözlük tipi günlük görünümü daha baskın bir ifadeye dönüştürmekte. Bu eğilim hakkında bir başka harika şey de, malzemenin çok hafif olması; bu da taşıması kolay olduğu anlamına gelir ve taktığınızda ağırlıklarını hissetmezsiniz bile.

KAYNAK: optikgazete