Akit gazetesi, yaşları 3 ila 8 arasında değişen ritmik jimnastik sporcusu kız çocuklarını hedef aldı ve çocukların fotoğraflarını sansürleyerek verdi.

3-5 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Avrupa Yakası’nda bir ilk olan “Uluslararası Beylikdüzü Ritmik Cup Turnuvası” düzenlendi.

Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ile Beylikdüzü Yıldızlar Cimnastik Spor Kulübü’nün birlikte düzenlediği turnuvaya 8 ülkeden 18 kulüp ve 300 sporcu çocuk katıldı.

Turnuvada ritmik cimnastik duayeni Gönül Şanda anısına da tören düzenlendi.

OdaTv’den Fethi Yılmaz’ın haberine göre, dinci Akit gazetesi ise, yaşları 3 ila 8 arasında değişen ritmik jimnastik sporcusu kız çocuklarını hedef aldı. Dinci Akit, 3 ila 8 yaşlarındaki sporcu kız çocuklarının fotoğraflarını sansürleyerek verdi.

Akit’ten Serkan Çelik imzalı yayımlanan metinde, ritmik jimnastik kıyafetli 3 ila 8 yaşındaki kız çocukları için, “rezil, ahlaksız” şeklinde çirkin ifadeler kullanıldı.

Henüz 3 yaşındaki kız çocuklarının fotoğraflarını sansürleyerek veren dinci Akit gazetesi, Ramazan ayını da çirkin haber metnine kılıf yaptı ve CHP’li Beylikdüzü Belediyesi’ni de hedef yaptı.