AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AKP teşkilatlarında özgüven eksikliği yaşandığını kaydederek, yapılan hatalar nedeniyle İstanbul ve Ankara’nın kaybedildiğini söyledi.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ülke TV ekranlarında Arafta Sorular programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. İstanbul ve Ankara seçimlerini AKP’nin kaybetmesinde AKP kadrolarının hataları olduğunu belirten Turan, iş yapmayan yöneticilere hayıflandı.

AKP kadrolarında özgüven eksikliği olduğunu kaydeden Turan, parti olarak çok fazla hata yaptıklarını belirtti ve AKP teşkilatlarının ruhunda daralma ve yorulma olduğunu söyledi.

AKP KADROLARINA ELEŞTİRİ

AKP kadrolarından bazı kişileri isim vermeden eleştiren Tura parti içerisinde “Herkesin birer Erdoğan olma hayali var. Bu doğru değil. Teşkilatlarımızda görüyorum beni Cumhurbaşkanı atadı diye geliyorlar. Yahu seni Cumhurbaşkanı atadı da beni kim atadı? Öyle sanki bizi üzen taraflar var.

Vatandaşlar ve AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasındaki kadroların özgüven ve risk alma gibi düşünceleri olduğunu belirten AKP’li Grup Başkanvekili Turan, “Halkta hiç olmayan yorgunluk bizlerde var gibi zaman zaman. Erdoğan’dan halka giden görevlilerde böyle bir özgüven kaybı ve risk almama gibi düşünceleri var” diye eleştiride bulundu.