Yeni yılın ilk günü Ankara’dan gelen haber yürekleri dağladı… Bir apartmanda çıkan yangında dört kişi hayatını kaybetti. Faciada hayatını kaybedenlerin isimlerinin belirlenmesi ile bir dram daha ortaya çıktı. Evde bulunan cansız bedenlerden birinin, yangında içeri girip evdekileri kurtarmaya çalışan üst kat komşularına ait olduğu öğrenildi.

Alevleri fark eden çevre sakinleri itfaiyeye haber verirken, kimileri de bağırarak yardım istedi. Bu sırada yardıma koşan bazı vatandaşlar apartmanda oturanları, zillerine basarak uyandırmaya çalıştı.

İçeriye girmeye çalışan bazı vatandaşlar, dairenin tamamını saran alevler ve küçük çaplı patlamalarla panik yaşadı.

Yoğun duman nedeniyle üst katlarda oturanlar balkon ve pencerelere çıkarak itfaiye ekiplerinin gelmesini bekledi.

ÜST KATLARDA MAHSUR KALANLAR İTFAİYE MERDİVENİYLE KURTARILDI

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri alevlere müdahale ederken üst katlarda mahsur kalanlar itfaiye merdiveniyle kurtarıldı.

İtfaiye ekiplerinin güçlükle müdahalede bulunduğu yangın kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü.

Oksijen tüpü ve gaz maskesi takarak içeri giren ekipler, evdeki iki kişiyi dışarı çıkardı.

Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri içeriden çıkarılan kişilerden birinin hayatını kaybettiğini belirlerken diğerini ağır yaralı olarak hastaneye sevk etti.

Binadaki yoğun dumanı tahliye edip içeri giren itfaiye ekipleri, iki kişinin daha cesediyle karşılaştı.

Bu arada yaralı olarak hastaneye kaldırılan kişinin yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı öğrenildi.

Binanın üst katlarında oturan ve yoğun dumandan etkilenen 8 kişi de sağlık ekiplerince çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Hastaneye sevk edilenlerden 4’ünün durumunun ağır olduğu bildirildi.

YANGINDA ÖLEN DÖRT KİŞİNİN İSİMLERİ BELİRLENDİ

Yangının çıktığı dairenin sahibi Hüseyin Koçer’in, yangın sırasında oğlunun evinde misafirlikte olduğu öğrenilirken, yangında ölenlerden birinin, Koçer’in torunu Semih Aktaş olduğu tespit edildi.

Yangında hayatını kaybedenlerin Semih Aktaş’ın arkadaşları Seyfi Güngör ve Naci Cankurtaran ile binada oturan Rahmi Yozgat olduğu belirlendi.

Evde inceleme yapan ekipler yangının elektrik sobasından çıkmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Mamak’ta yılbaşı eğlencesine katılan Aktaş’ın, ailesinden habersiz saat 04.00 sularında arkadaşları ile dedesinin evine geldiği iddia edildi.