ZORUNLU AÇIKLAMA!

Bilindiği üzere 13 Aralık Cuma günü CUMHURİYET HALK PARTİSİ AVCILAR İLÇE BAŞKANLIĞI’na adaylığımı örgütüme ve kamuoyuna açıklayarak demokratik bir yarış ortamının oluşmasını temenni ettim. Çevremden ve örgütümüzden sürekli yapıcı ve olumlu yorumlar alınca, ne kadar doğru bir karar verdiğimi gördüm. Bir kez daha yoldaşlarıma çok teşekkür ederim.

Herkes tabi aynı görüşte olmayabilir, bu çok normal… Zira herkes aynı düşüncede olsa neden seçim yapalım? Ama gel gelelim ki bazı kişilerde bir panik havası oluştu.

Sorarım bu panik niye? Hiç de demokratik olmayan bir tarzda mahallelerimizde delege olarak seçilen arkadaşlarımızdan çeşitli bahaneler uydurularak “yangından mal kaçırır gibi” imza toplanmaya başlandı. Delegelerle tanışma bahanesiyle “mevcut ilçe başkanlığı koltuğu kullanılarak” toplantılar düzenleyip hazirun adı altında imzalar alınamaya ve imza atan delegelerin rızası olmadan bizi destekliyor algısı yaratılmaya çalışılıyor.Bu bizi, delegelerimizi ve delegelerimize oy vermiş emekçilerimizi derinden yaralamış ve sesimizi çıkartmamıza neden olmuştur.

Birde pazarlık yapmak için imza toplayanlar var, bunlar ki her dönem ortaya çıkan kişilerdir. Ama unuttukları bir şey var ki CUMHURİYET HALK PARTİSİ’nin ONURLU delegeleri “FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR BİR BİREYDİR” ve bu doğrultuda vicdanlarına uygun olarak hareket edeceklerdir. Biz, delege arkadaşlarımıza ve yoldaşlarımıza sonuna kadar güveniyor, onların sandıkta yapmaları gerekeni yaparak şölen havasında bir kongre ve partimizin geleceğini umutla ören bir sonuç ortaya çıkaracaklarına inanıyoruz.

Biz Avcılar’da kurulan tüm kirli masaları devireceğiz ve Avcılar’da yeniden umudu öreceğiz!

Ali Ekber ÇELİK – CHP AVCILAR İLÇE BAŞKAN ADAYI