Çocuklarına şiddet uyguladığı iddiasıyla 2.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Yağmur Sarnıç, önceki gün çocuklarının elinden alınmasıyla şok yaşadı.

Geçtiğimiz günlerde mahkeme kararıyla çiftin 6 yaşındaki oğlu ile 2.5 yaşındaki kızları babaya, 1.5 yaşındaki en küçük kızın geçici velayeti ise anneye verildi. Önceki gün haciz memurları ve polis eşliğinde Sarnıç’ın oturduğu Arnavutköy’deki siteye gidildi. Sitede Yağmur Sarnıç-Emre Aşık çiftinin üç çocuğunun haciz kararıyla birbirinden ayrılmasıyla ilgili büyük dram yaşandı. İki çocuğun babaya teslimi sırasında Sarnıç’ın sinir krizi geçirdiği anlar kameralara yansıdı. Görüntüler, Beyaz TV’deki ‘Söylemezsem Olmaz’da yayınlandı.

Sarnıç’ın avukatı Levent Karakoç şunları söyledi: “Mahkeme kararının çocuk teslimine ilişkin ihtiyati tedbir kararı hukuka aykırıdır. Mahkeme, Gaziosmanpaşa’da Yağmur Sarnıç’a açılan dava nedeniyle iki çocuğun velayetini babaya verdi. Ancak Yağmur Sarnıç’ın çocukları dövdüğüne dair hiçbir rapor yok. Bilirkişi incelemesi yapılmadan sadece tek taraflı tanık beyanıyla dava açıldı. Biz geçici velayet kararına itiraz ettik. Hakimin reddini talep ettik. Mahkeme bu kararı vererek kardeşi kardeşten ayırdı. Şu anda anne bir travma yaşıyor. Evlatları polisler tarafından annenin elinden koparılmıştır. İşlem sırasında müvekkilin tepkileri de hukuka uygun olan tepkilerdir.”

Kayak: günaydın