Geçtiğimiz gün annesi Diremis Akkaya’yı toprağa veren ünlü manken Deniz Akkaya, annesinin vefatı sonrası gelen eleştirilere yanıt verdi.

Akkaya vefat haberini “Bugün Anneler Günü… Güzel annem bir ramazan günü, bir Anneler Günü’nde aramızdan ayrılmayı seçti… Güzel gözlerin, kitapların bana miras. Torunun ise emanet güzel Çerkez kızı…” sözleriyle duyurdu. Akkaya, sosyal medya kullanıcıları tarafından annesinin fotoğrafını paylaştığı için eleştiri yağmuruna tutuldu.

Deniz Akkaya bugün bir paylaşım daha yaptı ve eleştirilere şu sözlerle yanıt verdi: “Değerli dostlarıma ve sosyal medya ile gönül bağı kurduğum tüm güzel insanlara… Annemin cenaze törenini buradan veya özel olarak paylaşmadığım için gönül koyan tüm haklı yakınlarımıza… Babam, yarım asırdır aynı yeşil gözler ile akşam yemek masasına oturan, özellikle denizcilik dünyasının tanıdığı, çok geniş bir aileye sahip eski bir bürokrat. Sert bir baba iken yumuşacık bir dede olmuş, yastığa kafasını koyduğunda değerlerinden taviz vermediği için rahat uyuyan eski babalardan…Benim babamın tek karısı oldu, ondan da çocukları… Dün babama olan saygımdan ve babamın anneme son görevinde rahat ve huzurla yaşayabilmesi için bu seçimi ben yaptım… Cenazemizde, magazin haberi istemedik …Özellikle babamın acısı büyük. Kiminle kim gelmiş, eski düşman eski sevgili gelmiş gitmiş konularına malzeme olsun istemedik son yolculuğumuzda annemiz ile. Ama annemin ne seveni varmış Allah herkese böyle bir cenaze nasip etsin… Bu nedenle annemi toprağa verip, akşam duamızı beklerken anne evinde eski albümlerden annemin resimlerini bulup artık huzurla toprağa verdikten sonra paylaşım yaptım… Ve annemi paylaşmaya devam edeceğim… Keşke annemin daha çok resmini paylaşsaydım…”