Bursa’da 250 polisle yapılan ahlak operasyonlarında gazetecilerin objektiflerine takılan karelerde bir başka detay daha dikkat çekti. Baskın için girilen eğlence mekanlarından birinde polisin kimlik kontrolü yaptığı sırada çekilen fotoğraflarda, raf fiyatı ortalama 250 lira olan viskinin 1250 liraya satıldığı ve insanların buralarda nasıl dolandırıldığı da bir kez daha gözler önüne serildi. Ayrıca pavyonlarda çok sayıda yabancı uyruklu kadın yakalandı

Bursa Asayiş Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı farklı şubelerde görevli 250 personelden oluşan 70 ekibin katılımıyla umuma açık yerlere baskın düzenledi.

30 eğlence mekanın incelendiği baskında 668 şahsın UYAP sorgusu yapıldı. Sorgulanan şahıslardan 17 farklı suçtan aranan 1 zanlı, alkol ya da uyuşturucu madde etkisinde iken araç kullanan bir şahıs ile kaçak elektrik kullanan 1 kişi yakalandı. Mekanlarda arama yapan ekipler 1 şahsın üzerinde ruhsatsız tabanca ve mermi yakalayan ekipler bir şahsın üzerinden de uyuşturucu madde ele geçirdi.

Bursa polisi 8 iş yerinde sigara içildiğini, 2 iş yerinde konsomatris, 1 iş yerinde çalışma izni olmayan yabancı uyruklu bayan çalıştırdığını ve 5 iş yerinin de idari yönden eksikliklerinin bulunduğunu tespit ederek mekanlara idari işlem yaptı.

Gece saat 01.00’da başlayan ahlak uygulaması 1 saat boyunca devam etti. Ekipler mekanlarda yakalanan şahısları işlemleri için emniyete götürürken yakalanan yabancı uyruklu bayanlar da gerekli işlemlerinin yapılmaları için ahlak büro amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı.

250 LİRALIK İÇKİ 1250 LİRA!

Operasyonlar sırasında gazetecilerin çektiği fotoğraf karelerine yansıyan bir detay ise eğlenmek için bu mekanları tercih edenlerin nasıl dolandırıldığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Polis denetimlerinin yapıldığı gazinodaki fiyat tabelasında market fiyatı 250 lira civarında olan viskinin 1250 liraya satıldığı, şampanya gibi içkilerin de 1000 TL’nin üzerinde satıldığı görüldü.