Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in Fener Ol kampanyasıyla ilgili sözlerine yanıt verirken camia içerisinde yaşananlara da değindi. Koç, “Ligde ilk 6 hafta geçsin de kuyu kazarız diye düşünenlere cevabım var. Artık ayağınızı denk alın” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı lacivertli kulübün Yüksek Divan Kurulu’nda konuşma yaptı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in ‘Fener Ol’ kampanyası ile ilgili olarak söylediği “Çocukların kumbarasındaki paraya talip olanlarla çocukların kumbarasına para koyanlar eşdeğer görülüyor” sözlerine yanıt veren Koç, “Biz o seviyeye düşmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Ali Koç ayrıca Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in Türkiye Futbol Federasyonu’ndan aldığı tazminatla ilgili söyleyeceklerinin bitmediğini belirtti.

Camia içerisinde kuyularını kazmak isteyenlerin olduğunu belirten Koç,“Bugüne kadar Yunus yüzümüzü gördünüz. Artık Yavuz yüzümüzü göstermenin zamanı geldi” şeklinde konuştu.

İşte Ali Koç’un konuşmasından öne çıkanlar;

“SİSTEMİN NE KADAR KOKUŞMUŞ OLDUĞUNU GÖRECEKSİNİZ”

“O seviyeye düşmeyeceğiz. Biz tenhada da kalabalıkta da aynı konuşan insanlarız. Kendi hocasına verilen tazminatla ilgili söyleyeceklerimiz bitmedi. Gerekli bilgileri basına vereceğiz. Sistemin ne kadar kokuşmuş olduğunu değerli kaynakların nasıl heba edildiğini anlayacaksınız. Mahkemede kendinizi savunamazsanız mahkeme öyle karar verir. Halbuki hiç mahkemeye bile kalmamalıydı bu iş. İnşallah rakiplerimiz de bir gün bizim gibi bir kampanya etrafında kenetlenebilirler”

“TRANSFERLERİMİZ BİTMEMİŞTİR”

“Bu zamana kadar yaptığımız 7 transfer doğru istikamettedir. Transferlerimiz bitmemiştir. Bir 6 numara, bir-iki stoper ve bir forvet alacağız. Ama içinde bulunduğumuz durum nedeniyle parayı basıp alamıyorsun. Dışarıdan atıp tutmak kolay”

GARRY RODRIGUES TRANSFERİ

“Bence Vedat transferi büyük bir başarıdır. Garry Rodrigues’in geliş şekli büyük başarıdır. Garry Rodrigues transferinden bize saldırıyorlar. Rodrigues için de kaynağı hala belli olmayan haberler üretiliyor. Suudi Arabistan’dan kaynağını bulamadığımız bir açıklama var. Yok neymiş 5 milyon euro ödüyormuşuz da. Tereddütü olan varsa gelsin kulübe gösterelim sözleşmeleri. İtibar cellatları üzerimize geliyor.”

“AYAĞINIZI DENK ALIN YUNUS YÜZÜMÜZÜ GÖRDÜNÜZ ARTIK…”

“Şu 6 hafta geçsin de kuyu kazarız diye düşünenlere cevabım var. Artık ayağınızı denk alın. Kim olduğunuzu, kimlerle aşık attığınızı biliyoruz. Ayağınızı denk alın. Bugüne kadar Yunus yüzümüzü gördünüz. Artık Yavuz yüzümüzü göstermenin zamanı geldi. Geçen sene nasıl topunuz gelin dediysem aynısını söylüyorum. Fenerbahçe Başkanı hakkında dönen laflar neden başka kulüpler için olmuyor? Bir düşünün.”