İmamoğlu, İBB Meclisi’nde kabul edilen ulaşım ve sudaki indirim vaatlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. “Her hanenin cebine 200 lira koymuş durumdayız. Bunlar önemli. Milletçe ekonomik sıkıntı çekiyoruz” dedi.

Seçilmiş İBB Başkanı İmamoğlu, 19 Mayıs 1919’un 100. yıldönümü için Bodrum’dan yola çıkan ve bugün İstanbul’dan Samsun’a hareket edecek olan Türkiye’nin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum’u, Kalamış Marina’da ziyaret etti. İmamoğlu’na Kadıköy ve Bodrum belediye başkanlarının yanı sıra sanatçılar eşlik etti.

Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 7 Mayıs’ta Bodrum’dan yola çıkan ve bugün İstanbul’dan hareket ederek Samsun’a gidecek olan Türkiye’nin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum’u, demirli olduğu Kalamış Marina’da ziyaret etti. Bodrum Belediyesi’nin tahsis ettiği tekneye, “Ege’den Karadeniz’e 100. Yılında Gazi’nin İzinde” pankartı asıldı. İmamoğlu’na Kadıköy belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sanatçılar  ve vatandaşlar eşlik etti. İmamoğlu, “16 Mayıs, Atamız’ın İstanbul’dan yola çıkışı, 15’i gecesi annesi ile paylaştığı vatanın kurtuluşunu anlattığı gece” dedi. İmamoğlu, İBB Meclisi’nde kabul edilen ulaşım ve sudaki indirim vaatlerine ilişkin “Her hanenin cebine 200 lira koymuş durumdayız. Bunlar önemli. Milletçe ekonomik sıkıntı çekiyoruz” dedi. Gemiyi gezen İmamoğlu, “Samsun’da 18 Mayıs’ta sizi karşılayacağım. Bayramımız şimdiden kutlu olsun” dedi.

İmamoğlu, daha sonra Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında, Bakırköy Belediyesi’nin düzenlediği iftar programına katıldı. İmamoğlu’na, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ile Avcılar’ın engelli Belediye Başkanı Turan Hançerli eşlik etti. Yaklaşık 600 engelli vatandaşın katıldığı iftarda İmamoğlu’nun konuşması tercüman aracılığıyla işaret diline çevrildi. İmamoğlu, “Bu dünyada en önemli olan şeyler sevgi, barış ve huzur. Ama ne yazık ki bizler dünyayı zorlaştırıyoruz. Mutlaka bu şehrin engelsiz, ve her hemşerimin keyif aldığı bir şehir olması için mücadele edeceğim” dedi. İşitme engelli yurttaşlar, “Her şey çok güzel olacak” sloganını işaret diliyle ifade etti.

‘100 YIL GEÇTİ TÜRKİYE’DE BİR UMUT DAHA DOĞDU’

Müjdat Gezen, “Ben Ekrem başkanın herkesi kucakladığını gördüm. Biz Ekrem başkandan çok umutluyuz. Seçimde yüksek bir fark olacağını düşünüyorum” dedi. Zülfü Livaneli ise “Çok güzel bir proje. Heyecan verici. Öyle bir gündemdeyiz ki 100 yıl önce Türkiye’de bir umut doğmuştu. 100 yıl geçti Türkiye’de bir umut daha doğdu. Bu temizlik kazanacaktır” dedi. Rutkay Aziz de “Bu bir demokrasi kavgasıdır. Biz bu demokrasi güçleriyle genişletip büyüttüğümüz 24 Haziran’da farklı bir güne uyanacağız. Her şey çok güzel olacak. Hepimizin keyfi yerine gelecek” dedi.