İstanbul’da fırtına etkili oluyor. Beylikdüzü’nde spor salonunun çatısı şiddetli rüzgar nedeniyle ilkokulun bahçesine uçtu. Şişli’deyse ağaç yoldaki insanların üstüne devrildi. Arnavutköy’de de fırtınanın etkisiyle sallanan cami minaresi kameraya yansıdı.

İstanbul’da şiddetli lodos nedeniyle ‘turuncu alarm’ verildi. İstanbul’un birçok noktasında etkisini gösteren fırtına nedeniyle ağaçlar devrilerek, çatılar uçtu. Arnavutköy Anadolu Mahallesi’nde bir evin çatısı şiddetli rüzgara dayanamayıp uçtu.

Karşı binaya çarpan çatı, ardından binanın önündeki aracın üzerine düştü. Arabada ve binanın dış cephesinde hasar meydana geldi.

Çatıdan kopan parçanın hurdaya çevirdiği arabanın sahibi Mustafa Pulgu, “Rüzgarda karşı çatıdan önce bizim binaya, binadan da aracın üzerine uçmuş çatı. Kopan parça bayağı büyük. Hem buraya, hem yan tarafa hem de arka tarafa gitmiş kopan parçalar. Yarısı da çatıda kalmış. Arabada hasar var. Tavanı çökmüş. Rüzgar oldukça şiddetliydi, böyle bir şey oldu” dedi.

“ACİL” TABELASI DEVİRİLDİ

Şiddetli rüzgar Arnavutköy Devlet Hastanesi önünde bulunan “Acil” tabelasını da devirdi. Hastane personeli devrilen tabelanın vatandaşların üzerine düşmemesi için önlem aldı. İtfaiye ekipleri tabelayı sökerek kazaya sebebiyet vermesini engelledi.

SALLANAN CAMİ MİNARESİ KAMERAYA YANSIDI

Arnavutköy Yavuz Selim Camii’nin minaresi şiddetli fırtınanın etkisi ile sallandı. Minarenin devrilme riskine rağmen bunu farketmeden sokakta yürüyenler dikkat çekti.

Şişli Darülaceze Caddesi’nde de şiddetli rüzgar nedeniyle bir ağaç caddede yürüyen insanların ve park halindeki otomobilin üzerine devrildi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, polis, sağlık ve belediye ekipleri geldi