İstanbul’da iş adamı Turgay Candaş pompalı tüfekle eşini öldürdü. Daha sonra intihar eden iş adamının en son oğluyla konuştuğu ve “Hakkını helal et” dediği öğrenildi.

Bahçeşehir, Ardıç Caddesi, Atmaca Sokak, Akasya Vilları’nda yaşanan olay sabah 08.30 sıralarında meydana geldi.  İddiaya göre, iş adamı Turgay Candan karısı Şükran Candan’ı başından vurarak öldürdü. Daha sonra kendisini vuran iş adamı olay yerinde hayatını kaybetti.

Yapılan ihbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Adrese giren ekipler; Şükran Candaş’ın yatak odasında, yatak üzerinde başından vurulmuş olarak öldüğünü belirledi. Turgay Candaş’ın cesedinin ise yatağın hemen yanında av tüfeğine sarılı halde bulunduğu belirtildi.

Polis evde inceleme yaparken, polis hayatını kaybeden çiftin olay sırasında evde olan oğullarının bilgisine başvurdu. B.C.’nin sözlü ifadesinde, bir el silah sesi duyduğunu daha sonra babasının odasına gelerek mermi aldığını ardından “Hakkını helal et oğlum” diyerek geri döndüğünü söylediği öğrenildi. Daha sonra bir el daha silah sesi duyduğunu belirten B.C.’nin durumu apartman görevlisine söylediği öne sürüldü.

Olayla ilgili soruşturma sürerken çiftin cesedinin Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildiği belirtildi.