Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş rüşvet tartışmasıyla ilgili olarak Haber Global Ankara Temsilcisi Faruk Demirel’in sorularını yanıtladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, rüşvet tartışmasıyla ilgili olarak Haber Global Ankara Temsilcisi Faruk Demirel’in sorularını yanıtladı.

SİNAN AYGÜN’ÜN 25 MİLYON RÜŞVET İDDİASI

2-3 önce dilekçe veriyorsunuz. Kamuoyunda benimle hiç görüşmediğiniz halde Mansur Yavaş ve rüşvet ile belediye meclis üyeleriyle rüşvet konuşmalarını sağlıyorsunuz.”Kaset, ses kaydı açıklayacağım” diyorsunuz. Ve ardından çıkıp diyorsunuz ki “Benden okul parasını istediler”. Daha önce bu büyük rant verilirken haksız ve haram mal verilirken kendisine denilmiş ki “Bir okul yap” o okuluda yapmamış. Sonra diyor ki “Mahkeme iptal etti, ben yapacaktım”. Ne olursa olsun ahlaki olarak, size bir rant verilmişse yanlış hadise ama bir okul yapmanızı istenmişse siz de o okulu yapmadıysanız bedelini götürüp belediyeye vermiş olmanız gerekiyordu. Dolayısıyla özellikle kendisi bu olayı konuşturmak istiyor. Benimle görüşmek istiyor. Hukuk müşavirimizi arayan Aygün’e deniliyor ki “Başkanımız kesinlikle istinafa gitmeyecek”. Cevaptan memnun kalmayan Aygün “Şikayet edeceğim” diye vesaire diye. Ben de mesaj attım “Elinden geleni ardına koyma” diye. Çok pişkinler, hiçbir şey olmamış gibi bu şekilde konuşuyorlar.

“İSTİNAFA GİTMEMİN NE BELEDİYEYE NE DE ANKARA HALKINA FAYDASI YOK”

Benim istinaf mahkemesine gitmemin ne belediyemize ne de Ankara halkına faydası yok. Danıştay’ın özellikle bir vurgusu var “Siz buraya bu kadar inşaatı yaptırırsanız Eskişehir yolu felç olur” diyor. Yani Ankara’nın bağrına bir kazık bırakmış oluyorsunuz” Dolayısıyla bizim böyle bir hukuksuzluğa geçit vermemiz mümkün değil.

“İRTİKAP” TARTIŞMASI

İşini yaptıramayınca beni böyle bir dilekçeyle korkutacağını sanıp, “irtikap” ifadesini ortaya koydu. Bu olanlar irtikap değil.

ESKİ CHP MİLLETVEKİLİ SİNAN AYGÜN’ÜN İDDİALARINA BU SÖZLERLE YANIT VERDİ

Biz halka herkese eşit şeffaflıktan yana olacağımıza haktan hukuktan yana olacağımıza söz verdik. CHP’li olsa ne olur, babamın oğlu olsa ne olur hak hukuk ne diyorsa o olur. Sayın Genel Başkanımıza biz durumu ilettiğimizde bize verdiği talimat “Hukuktan şaşmayın” biz de bunu uyguluyoruz.