Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) “Okullar ne zaman kapanacak?” sorusunun yanıtını geçtiğimiz günlerde açıkladı.

Milyonlarca öğrenci artık sınavların sona ermesini bir an evvel yaz tatiline kavuşmayı istiyor. Aileler de yaz tatili için planlarını yapmaya başladı. İşte okulların kapanacağı tarih ve detaylar.

Öğrenciler son yazılı ve sözlü sınavlar için hazırlıklarını yaparken merak ediyor: Bu sene okullar ne zaman kapanacak? Bütün yılın yorgunluğunu atmak ve gelecek sene çocuklarının daha verimli çalışması için tatili iyi değerlendirmek isteyen veliler programlarını yapmaya başladı. Peki, okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlıyor?

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı), 2018-2019 eğitim öğretim yılı çalışma takvimini aylar öncesinden paylaşmıştı. Bu yılın takvimine göre, 17 Eylül 2018 tarihinde başlayan 2018-2019 eğitim öğretim yılı 14 Haziran 2019 Cuma günü karnelerin alınmasıyla tamamlanacak. Okulların kapanmasına çok kısa süre kaldı.

2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9’uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde uyum eğitimi yapılacak.