Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son hava durumu tahmin haritası yayınlandı. MGM tarafından yayınlanan hava durumu verilerine göre hava sıcaklıkları yarından itibaren düşmeye başlayacak. Yurda Trakya üzerinden giriş yapacak olan yağışlı hava dalgası hafta sonu adım adım yurdun doğusuna doğru ilerleyecek. İşte hava durumuna dair son tahminler.

Yarından itibaren İstanbul’da sonbahar kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlayacak. Meteoroloji tarafından yayınlanan hava durumu haritasına göre yarın Trakya ve Ege üzerinden giriş yapacak olan yağışla birlikte hava sıcaklıkları düşüşe geçecek. Yağışlar hafta başına kadar devam ederken hava sıcaklıkları İstanbul’da 7-8 derece birden düşecek.

SAĞANAKLAR GELİYOR!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile gece saatlerinde Edirne çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji’nin uyarısına göre rüzgarın Marmara’nın batısı ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.