Süper Kupa finalinde sahaya giren YouTuber Ali Abdülselam Yılmaz ve dört arkadaşı adliyeye sevk edilmelerinin ardından adli kontrolle serbest bırakıldı.

‘Fester Abdü’ adıyla bilinen Youtuber Ali Abdülselam Yılmaz dün akşam Beşiktaş Park’ta oynanan Liverpool – Chelsea karşılaşmasında sahaya girdi.

Yılmaz ve kendisini görüntüleyerek sosyal medyada paylaşmak isteyen 4 arkadaşı gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 5 kişi adliyeye sevk edildi.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Yılmaz, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğünde gerçekleştirilen ilk sorgusunda Süper Kupa Finali’ni izlemek için stadyuma geldiğini, maçın heyecanıyla kendini sahaya atarak kaleye doğru koşmaya başladığını söyledi.

Yılmaz ayrıca, gerçekleştirdiği hareketin önceden planlanmadığını ve beraberindeki arkadaşlarının video ve fotoğraf çektiğinden habersiz olduğunu belirtti.

Şüpheliler hakkında polis tarafından “futbol müsabakalarını seyirden men kararı” verildi ve adli kontrol uygulanarak serbest bırakıldı.

Ayrıca dünkü maç sırasında sahte bilet oluşturarak sattığı tespit edilen bir yabancı uyruklu şüphelinin de adli kontrol kararıyla serbest bırakıldığı belirtildi.

Öte yandan, Youtuber’in 1993 yılında Adana’da dünyaya geldiği, ilk ve ortaokul eğitiminin ardından Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi Bölümünden mezun olduğu öğrenildi.