Sahne 3 oyuncuları ve Tomurcuk vakfı öğrencilerinin birlikte yer aldığı Haldun Dormen’in Amphitriyon adlı oyunu 10 Haziranda Zorlu PSM de seyirci karşısında. Tomurcuk Vakfı yararına düzenlenen bu oyunun biletlerini Biletix’ten temin edebilirsiniz.

Haldun Dormen’in Plautus’un ‘‘Amphitryon’’ isimli oyunundan esinlenerek yazdığı ‘‘Nerde Kalmıştık/Amphitryon 2000’’ isimli müzikalde, komutan Amphitryon, kölesi Sosios’u alıp savaşa gider. Karısı Alkmene evde yalnız kalmıştır. Bunu fırsat bilen Tanrı Zeus, oğlu Hermes’i alıp dünyaya iner ve çok beğendiği Alkmene’yle birlikte olur. Bu yüzden de kendisi, komutan Amphitryon kılığına, oğlu Hermes’i de Sosios kılığına sokarak bir oyuna başlar. Alkmene ve Sosios’un karısı Bromia hiçbir şeyin farkına varmaz. Ama bir gün önce Sosios, sonra da Amphitryon geri dönünce işler iyice karışır. Her iki taraf da kendini ispatlamaya çalışırken, Zeus’un karısı Hera ve oyunun yazarı Plautus da ortaya çıkar ve oyuna hep birlikte bir final aranmaya başlanır.

Haldun Dormen’nin yazdığı “Amphitryon 2000” tiyatro oyunu günümüze uyarlanarak Sn. Ümit Çırak rejisiyle yeniden Tomurcuk Vakfı Öğrencileri ve Sahne3 tiyatrosu oyuncuları ile birlikte tek perde olarak sahnelenecektir.