Sabah Şekerleri adlı program ile hayatımıza giren oyuncu-sunucu Vatan Şaşmaz, iki yıl önce bugün İstanbul Beşiktaş’ta bir otelin 10. katında bulunan 1130 numaralı odada kanlar içinde ölü bulunmuştu. Acı haber başta sanat camiası olmak üzere tüm Türkiye’yi yasa boğmuştu.

Vatan Şaşmaz‘ın öldürüldüğü haberi basına düşer düşmez sanat camiası olmak üzere tüm Türkiye yasa boğuldu.

29 Ağustos 2017’de Vatan Şaşmaz’ın cenazesi Üsküdar Güzeltepe Birlik Camii’ndeki cenaze namazının ardından Çengelköy Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

Vatan Şaşmaz, Beşiktaş’ta bir otelde 1 aydır kaldığı eski kız arkadaşı ve bir dönem mankenlik yaptığı öğrenilen Filiz Aker’in odasına çıktı. Odada ikilinin arasında çıkan tartışmadan sonra Aker, kaçmaya çalışan Şaşmaz’ı sırtından 3-4 el ateş ederek vurdu. Aker olayın ardından kendi kafasına ateş ederek intihar etti.

Silah sesine odaya koşan otel personeli arkadan kilitli olan kapıyı kırarak içeri girdi ve Vatan Şaşmaz‘ı kapının 1 metre uzağında, Filiz Aker’i ise yatakta ölü buldu. Bu arada, otel odasının Filiz Aker’in adına tutulduğu ve incelenen güvenlik kamerası kayıtlarından odaya başka kimsenin girmediğinin görüldüğü öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, cinayetin işlenmesinde Filiz Aker’e yardım eden ya da azmettiren birinin varlığına dair bulguya rastlanılmadığını, olayın tek faili olan mankenin hayatına son verdiği için soruşturma yapılamayacağına karar vererek dosyayı kapattı.

KAYNAK: günaydın