Eşinden üç gün sonra hayatını kaybeden eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt bugün toprağa verildi. Büyükanıt’ın eşi Filiz Büyükanıt 18 Kasım Pazartesi günü hayata gözlerini yummuştu. Rahatsızlığı dolayısıyla eşinin cenaze törenine katılmayan Yaşar Büyükanıt eşinin acısına dayanamadı ve eşinden üç gün sonra 21 Kasım’da hayata gözlerini yumdu. Üç gün içinde anne ve babasını kaybeden Bengü Büyükanıt Caymaz’ın bugün babasının tabutu önündeki acısını anlatmaya kelimeler yetmedi. Bengü Büyükanıt Caymaz’ın acısını anlatacak başlık bulamadık.

Perşembe günü tedavi gördüğü hastanede solunum ve kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt, bugün toprağa verilecek. Büyükanıt için Selimiye Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Yaşar Büyükanıt’ın kızı Bengü Büyükanıt Caymaz, torunları Bengisu ve Sarp Anıt Caymaz ile damadı Ercan Caymaz da camiye cenazeyle birlikte geldi.  Bengü Büyükanıt Caymaz, Türk bayrağına sarılı tabutu öperken gözyaşlarını tutamadı. Tören öncesi Bengü Büyükanıt Caymaz ve Ercan Caymaz cami avlusunda taziyeleri kabul etti.

Üsküdar Müftüsü Ali Çakmak’ın kıldırdığı cenaze namazına, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları, CHP Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay, eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, eski Genelkurmay Başkanları Hüseyin Kıvrıkoğlu, Hilmi Özkök, Işık Koşaner ve İlker Başbuğ, eski ordu ve kuvvet komutanlarından Engin Altay, Ergün Saygun, Hurşit Tolon, Çevik Bir, Tuncer Kılınç, eski Türk Ortodoks Patrikhanesi’nin basın sözcüsü Sevgi Erenerol, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün mevcut ve eski başkanları Ali Koç ile Aziz Yıldırım’ın yanı sıra emekli askerler, siyasetçiler ve çok sayıda kişi katıldı.
Kılınan cenaze namazının ardından, Büyükanıt’ın naaşı Karacaahmet Mezarlığında defnedildi. Cenaze namazı öncesinde 1. Ordu Komutanlığında Yaşar Büyükanıt için askeri tören düzenlendi.